Horizon Agency

Pisze Horizon Agency :

„Witamy wszystkich!

Skończył się „koniec historii”. Ukochane dziecko post-polityków i post-filozofów ostatniej dekady XX w. i pierwszej dekady XXI w. odeszło ostatecznie do lamusa historii wraz z rosyjską agresją na Ukrainę, kryzysem migracyjnym i wojną na Bliskim Wschodzie – choć sama teza trzęsła się w posadach już wcześniej, a takie wydarzenia jak wojna w byłej Jugosławii w latach 90. XX w., czy konflikt rosyjsko-gruziński z 2008 r. są tego smutnym potwierdzeniem.
Ostatnie lata to wielki powrót starej jak świat i zupełnie nie post-nowoczesnej rozgrywki mocarstw. Globalna polityka nagle zaczęła dotyczyć każdego z nas.

W HORIZON AGENCY opowiadamy historie pozwalające dotknąć i lepiej zrozumieć świat. Łączymy doświadczenie zdobyte w zapalnych regionach globu z analityczną wiedzą o sytuacji międzynarodowej. Od wschodniej Ukrainy i Kaukazu, przez turecki Kurdystan, Bliski Wschód, Egipt aż po zawirowania w Unii Europejskiej i krajach afrykańskich, interesuje nas tylko to co zobaczymy na własne oczy i usłyszymy na własne uszy. Bez „szumu medialnego”, klikalności i dyktatury nagłówków. W analizach bardziej od gładkich oświadczeń polityków interesuje nas rzeczywistość jaka za ich politykowaniem stoi. Stawiamy na deficytowy towar: prawdę.

Bohaterami naszych reportaży przeważnie nie są możni tego świata. Od nich i tak zbyt wiele się nie dowiemy. Więcej powiedzieć mogą „dobrowolcy” w Donbasie, syryjscy uchodźcy w Turcji, żyjący w stanie permanentnego zagrożenia mieszkańcy kaukaskich wiosek, cywile w pacyfikowanych miastach tureckiego Kurdystanu.

Większość z nich pozostaje nieznana. Na czołówki gazet i programów informacyjnych przebijają się – i to przeważnie na krótko – tylko najbardziej gorące tematy. Dlatego opowiadając o naszych bohaterach chcemy im również pomagać. Korzystając z możliwości jakie dają media społecznościowe i współpracując z zaufanymi NGO’sami, organizujemy akcje pomocowe próbując choćby w niewielkim stopniu pomóc zapomnianym ofiarom mocarstwowej polityki nie liczącej się z losem jednostek.”13516604_1719156691657927_6959032254526267427_n

One thought on “Horizon Agency

  1. Super pomysł. Bardzo mocno trzymam za Was kciuki!
    Ludzie bardzo potrzebują dzisiaj takich reporterów jak Wy.
    POWODZENIA!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *